zakres usług

Ginekologia

Ginekologia

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, jakimi zajmują się ginekolodzy, to: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, niepłodność, nowotwory narząd ów rodnych. Ściśle związana z położnictwem.

Badaniu ginekologicznemu powinna poddać się każda kobieta, która ukończyła 16 rok życia lub rozpoczęła współżycie. Takie badanie powinno składać się z następujących elementów:

  • zebranie wywiadu dotyczącego objawów i schorzeń występujących w przeszłości i w rodzinie (np. nowotworów), a także (specyficzne tylko dla badania ginekologicznego) dane dotyczące cyklu miesiączkowego (wiek menarche, data pierwszego dnia ostatniej miesiączki, długość cyklu, jego regularność), informacje na temat współżycia (bolesność, suchość pochwy, krwawienia po stosunku) czy występowania innych niepokojących objawów (upławy, krwawienia, ból). Ważne jest też uzyskanie informacji na temat wykonywania przez pacjentkę badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy i raka sutka.
  • badanie piersi – powinno być wykonywane przy każdej wizycie. Młode kobiety powinny okresowo wykonywać badanie USG sutka (potocznie usg piersi), a po 40 roku życia mammografię. Lekarz ginekolog powinien nauczyć i skontrolować prawidłowe wykonywanie przez kobietę samobadania piersi.
  • badanie pacjentki – stricte ginekologiczne, którego elementami są badanie palpacyjne przez powłoki brzuszne narządów miednicy; badanie wewnętrzne tzw. dwuręczne (badanie jedną ręką przez pochwę, drugą na powłokach brzusznych) mające ocenić szyjkę macicy, macicę i ewentualnie inne patologie w miednicy mniejszej; badanie tarczy szyjki macicy (w tym celu zakłada się pacjentce wziernik dopochwowy).
  • w razie konieczności zlecenie badań dodatkowych, np. laboratoryjnych i obrazowych.

źródło: wikipedia.org

Telekonsultacje

Telekonsultacje

Zapraszam Panie do korzystania z nowej formy porad medycznych.

W alternatywie do wizyt stacjonarnych proponuję telekonsultacje dla moich pacjentek regularnie w poniedziałki od 15:00  do 20:00 i środy w godzinach od 9:00  do 15:00  po wcześniejszym zarejestrowaniu się poprzez moją stronę na telemedi.co. Proponuję odwiedzenie mojego gabinetu raz w roku gdzie podczas wizyty wykonane zostanie badanie ginekologiczne, badanie palpacyjne piersi oraz USG ginekologiczne zgodnie z cennikiem. Zalecam również stacjonarne wykonanie cytologii raz na 2 lata.

W razie potrzeby resztę wizyt łącznie z prowadzeniem ciąży, wystawieniem skierowania na badania, wystawieniem  recepty elektronicznej oraz zwolnienia z pracy ( L4) proponuję odbywać drogą telemedycyny poprzez moją stronę internetową. W razie konieczności Panie mogą  umawiać się na wizytę stacjonarną w gabinecie.

Obecnie posiadam bardzo duże doświadczenie w udzielaniu porad telemedycznych ponieważ pracuję  dla firmy telemedi.co obsługując ich pacjentki abonamentowe z firm ubezpieczeniowych z całej Polski, dlatego postanowiłem poszerzyć zakres swoich usług dla pacjentek z mojego terenu działania. Według mojego doświadczenia które nabyłem współpracując z firmą telemedi.co mogę śmiało powiedzieć iż udaję mi się zastosować odpowiednie leczenie wystawić receptę oraz L 4 w 80-85% przypadków bez konieczności wizyty w gabinecie stacjonarnym. Serdecznie zapraszam do korzystania z tej prostej formy porady praktycznie bez wychodzenia z domu. Czas na zarejestrowanie się, opłacenie wizyty i odbycie telekonsultacji to łącznie około 15-30 minut - jeszcze raz podkreślam bez wychodzenia z domu.

Spróbujcie choć raz, a przekonacie się Panie że będziecie korzystać częściej niż z wizyt stacjonarnych. Dodatkowym atutem jest też konkurencyjna cena w stosunku do wizyty stacjonarnej.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam Panie z mojego regionu oraz z całej Polski.

Pozdrawiam i do usłyszenia poprzez telefon, czat oraz video i do zobaczenia raz do roku na wizycie stacjonarnej w moim gabinecie.